10 заповідей онлайн-покупок

e-commerce-402822_640

В Україні збільшується відсоток онлайн-покупців. І це не дивно, адже інтернет-платежі дозволяють робити покупки, не виходячи з дому, а також економити на товарах, куплених в інтернеті. Це зручно, швидко, вигідно та економить час. Але окрім переваг онлайн-платежів існує загроза стати жертвою нав’язливих сервісів, а також шахраїв. Аби не подарувати зловмисникам власні кошти, користувачі мають пам’ятати основні поради, щоби не потрапити в їхні пастки.

  1. Користуйтеся лише перевіреними інтернет-магазинами, бажано широко відомими.
  2. Перевірте, щоб адреса сайту і його назва збігалися. Перевіряйте надійність сайтів, на яких робите онлайн-покупку. Якщо адреса починається з https://, а не з http://, це означає, що всі дані, передані через цей канал зв’язку, надійно зашифровані. Також перед такою адресою можете бачити символ замка, що теж вказує на надійність.
  3. Детально ознайомтеся із варіантами оплати та доставки товару, дізнайтеся про його можливість повернення. Наявність безлічі способів оплати, високий рівень сервісу свідчать про серйозність онлайн-магазину.
  4. Якщо товар має занизьку ціну, на сторінці відсутній його опис, а сайт містить безліч помилок – краще не довіряйте такому магазину.
  5. Краще мати окрему картку для здійснення онлайн-платежів. Поповнюйте її рівно на сумму, яка дорівнює вартості товару. Таким чином, у разі крадіжки або перехоплення інформації, зловмисник не зможе зняти всіх ваших грошей.
  6. Можна встановити інтернет-ліміт, зазначивши суму, більше якої не можна буде витратити з картки протягом місяця.
  7. Інтернет-магазин не може вимагати PIN-код до вашої карти. Ніколи не вводьте його при здійсненні онлайн-покупок!
  8. Підключення послуги «смс-банкінг» допоможе отримувати інформацію про всі операції за вашою картою: санкціоновані та несанкціоновані. Якщо вам надійде повідомлення про зняття коштів, якого ви не робили, негайно зверніться в банк та заблокуйте картку.
  9. «Світити» карткою VISA або MasterCard для сплати покупок в інтернет-магазинах небажано. Доводиться вводити секретний CVV2-код, який назавжди залишиться на сервері магазину. Ви впевнені, що несумлінні співробітники компанії не захочуть поживитися вашими накопиченнями? Для покупок в Інтернеті краще придбати тимчасову віртуальну карту VISA або MasterCard.
  10. Рекомендуємо провести тестову незакінчену покупку перед тим, як перевести кошти. Пройдіть по кроках замовлення, уважно аналізуючи форму для заповнення. Якщо на етапі оформлення ви помітите підозрілі моменти (наприклад, не буде чітко зазначена кінцева вартість покупки), відмовтеся від покупки.

Катерина Чайка