11 фактів, які повинні знати ваші діти, аби бути захищеними

photo-1485546246426-74dc88dec4d9Безперечно, усі батьки прагнуть, аби їхні діти завжди були в безпеці. Чи то в дитсадку/школі, чи то на вулиці з ровесниками, будь-де. А зоставатися з ними 24/7 неможливо, та й, погодьтеся, дещо дивно. Однак важливо, щоби малеча була захищена від маніпуляцій з боку незнайомців. Оскільки в останній час кількість злочинів, пов’язаних із викраденням дітей, тільки зростає.

Викрадачі використовують різні способи. Серед найпоширеніших – представитися знайомими батьків і запропонувати дитині відвезти її до мами чи тата, які зараз нібито в лікарні. Часто просять показати кудись дорогу, спіймати кошеня. Ясна річ, за допомогу пропонують подарунок: іграшки, цукерки або інші дрібниці, які б зацікавили дитину.

Досвід показує, що не всі діти знають, як поводити себе з незнайомими людьми. Батькам необхідно проводити виховні бесіди зі своїм малюком, пояснювати про загрози простими та доступними прикладами. Адже дотримання таких правил може врятувати йому життя.

 • Не залишайте дитину віком до семи років на самоті та не довіряйте її маловідомим людям.
 • Будуйте з дитиною стосунки, засновані та чесності та довірі, аби вона не шукала потім «доброго друга» серед незнайомців і не боялася розповісти вам про загрози.
 • Навчіть свою дитину не йти ні з ким і не робити нічого, поки вона не отримає вашого дозволу на це. Включаючи сусідів, друзів сім’ї, тим більше незнайомих.
 • Діти мають знати, що незнайомці ніколи насправді не кличуть їх по допомогу. Як правило, вони просять про допомогу в дорослих.
 • Батьки намагаються навчити дітей бути ввічливими, але менші також добре повинні знати: якщо вони коли-небудь відчувають себе в небезпеці, то не повинні бути ввічливими, а рішуче відповідати «ні!».
 • Ваш малюк має розуміти, що неможливо відрізнити «хорошу» людину від «поганої» ззовні. Зловмисником може виявитися навіть юна мила дівчина.
 • Поясніть дитині, що її головна зброя – це крик! Якщо крихітка загубилася або хтось намагається її викрасти, варто кричати з усіх сил, бо це – сигнал про біду. Батьки зможуть якнайшвидше знайти маля в натовпі, а крадія – затримати навколишні.
 • Використовуйте сучасні програми та ґаджети, щоб контролювати, де зараз є дитя.
 • Якщо після занять у школі чи гуртка дитину зустрічає хтось інший, а ви її про це не попереджали, вона обов’язково має вам зателефонувати і повідомити.
 • Сформуйте звичку дзвонити одне одному, коли кудись йдете та коли повертаєтеся. Дорослі мають навчити дитину на власному прикладі сповіщати про себе рідним. Ця корисна звичка може врятувати життя.
 • Розкажіть дитині про правила безпеки користування Інтернетом: не завантажувати у відкритий доступ свої дані та фотографії, не реагувати на сумнівні повідомлення.

Однак, застосовуючи всі ці правила для безпеки дітей, батькам теж слід не забувати, що малечу треба застерігати, але аж ніяк не залякувати. Фрази, на кшталт, «Не йди туди, бо тебе вкрадуть/з’їдять тощо» тільки пробудять у дитині страх. Таким чином, кожен вихід на вулицю буде супроводжуватися для неї стресом.