Батьків навчатимуть, як розповідати дітям про безпеку на дорозі

відповідальні батьки

Як зменшити ризик потрапляння дитини у аварію та коли розпочинати навчати дитину правилам дорожнього руху, – відтепер це розповідатимуть у рамках проекту «Відповідальні батьки».

Загальнонаціональна навчальна програма, ініційована ГО «Traffic Challenge», має навчити, як убезпечити дітей на дорозі та яку інформацію і у якому віці потрібно надавати дітям. Всеукраїнський проект розпочинається зі Львова, де його реалізовуватимуть кампанія «Львів – безпечне місто» «Об’єднання «Самопоміч» спільно із Львівською міською радою.

За словами ініціаторів, проект розпочнеться із Львівської області, оскільки вона одна із перших за кількістю ДТП, в тому числі і за участі дітей. «Окрім цього, у нас тут є дуже добрий партнер, проект «Львів безпечне місто» і міська влада, яка зацікавлена у покращенні ситуації і впровадженні європейського досвіду. І ми сподіваємося, що цей проект буде показовим для інших областей і ми досягнемо тут значного успіху», – розповідає Ольга Дробишева, ініціатор проекту, представник ГО «Traffic Challenge».

«Ми навчаємо дітей правилам дорожнього руху ще у початкових класах. Проте дітей зі школи забирають батьки, дідусі чи бабусі, які мають менш загострене відчуття небезпеки, і тому часом ігнорують правила. Таким чином та інформація, яку дитина засвоює, стає суперечливою», – розповідає Андрій Шевців, представник кампанії «Львів безпечне місто», яка реалізовуватиме проект у Львові.

Першочергово навчатимуть молодих батьків, котрі очікують дитину, та батьків із маленькими дітьми, адже саме вони найкраще сприймають інформацію стосовно безпеки їх малечі. У подальшому планують впровадити навчальний курс «Відповідальні батьки» на підготовчих курсах при жіночих консультаціях, пологових будинках та у дитячих медичних закладах.

«На сьогодні ми вже маємо резолюцію від головного акушера-гінеколога України, що рекомендує програму «Відповідальні батьки» до впровадження у всіх навчальних програмах при підготовці вагітних до пологів», – зазначила Ольга Дробишева.

За словами головного педіатра Львова, лікарі постійно проводять моніторинг травматичності серед дитячого населення. Зіткнувшись із високим рівнем травматизму, фахівці почали більш активно працювати з дітьми у сфері безпеки дорожнього руху. Як результат – кількість смертельних випадків від дорожньо-транспортного травматизму зменшилася приблизно вдвічі.

«У Львівських закладах функціонують так звані «Школи відповідального батьківства». У нас при кожній жіночій консультації ті школи вже давно працюють. Спочатку ми здебільшого працювали у сфері профілактики захворюваності, підготовки батьків до того, як давати раду з дітьми, але зараз ми зрозуміли, що цього замало, і навесні цього року ми включили до роботи у цій школі попередження опіків у дітей. І зараз найближчим часом вже в вересні заплановані тренінги для медичних працівників жіночих консультацій і сімейних лікарів, за допомогою яких ми звертатимемо увагу на попередження дорожньо-транспортного травматизму», – розповів Богдан Остальський, головний педіатр міста.

Найближчим часом також запровадять курси для тренерів, які у рамках проекту навчатимуть батьків. Стати таким тренером може кожен охочий, зареєструвавшись за телефоном (032) 297-1000, (067) 20-80-988 або написавши на електронну скриньку safecity.lviv@gmail.com.

Довідка

«Traffic Challenge» – це Національна програма з попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді. Громадська організація розповідає про безпеку дорожнього руху усім віковим категоріям населення та, таким чином, формує національну культуру поводження на дорозі.

Проект «Львів – безпечне місто», спрямований на навчання дітей правилам дорожнього руху, реалізовується «Об’єднанням «Самопоміч» вже протягом 3 років. У рамках цього активісти провели понад 900 тренінгів для дітей із різних напрямів (безпечна дорога додому, вело навчання, правова безпека).