«Батьківський контроль» в Інернеті

educacion-en-los-paises

«Батьківський контроль» – у комп’ютерній сфері цейтермін застосовують до групи програм, які обмежують доступ до використання програм, що негативно впливають на дитину. Пропонуємо вам ознайомитися з добіркою найбільш поширених і зручних у застосуванні програм для безпеки дітей в Інтернеті.

1. ChildWebGuardian Pro

Отже, ви встановили програму. Тепер займіться налаштуванням основних параметрів: введіть надійний пароль, вкажіть адресу електронної пошти, на яку будуть надходити сповіщення, виберіть тип профілю вашого комп’ютера (він може бути офісний, шкільний або домашній). Другим кроком буде створення груп користувачів і розподіл можливостей для кожної з них. Яким чином це можна зробити?

 

Знайдіть розділ «Заборонені слова» і позначте перелік тих слів і виразів, введення яких в пошуковому рядку автоматично заблокує відповідні інтернет-сторінки. Налаштування мають широкий спектр можливостей: ви можете вказати не тільки конкретні слова, а й їх допустиму кількість або поєднання.
Якщо ви хочете обмежити доступ до конкретних сайтів, перемістіться в розділ «Фільтр Веб» і додайте всі небажані адреси. Найбільш актуально для поточної ситуації блокування соціальних мереж. Однак вам доведеться окремо відзначати кожну з них, тому що масово закрити доступ до всіх існуючих неможливо. Тут же ви можете встановити часові рамки роботи того чи іншого сайту для кожного користувача.

Окремо варто приділити увагу ICQ і e-mail, які можуть бути необхідні не тільки для розваг, а й для роботи або навчання. ChildWebGuardian Pro пропонує вам можливість вибіркового розблокування необхідних адрес. Таким чином, ви залишаєте недоторканими всі позитивні можливості сайту і усуваєте ті, що шкодять.

Що стосується звітів, ви можете активувати опцію, що дозволяє фіксувати всі дії в журнал. Тепер вам в будь-який час доступний список скоєних дій, відвіданих сайтів і кількість блокувань через спробу виходу на заборонений ресурс. Тут же можна налаштувати відправку звіту на необхідну електронну адресу. Єдиний мінус – неможливість фіксації проведеного в мережі часу і надрукованих символів, слів і знаків, що доступно в інших програмах подібного типу.

Спочатку ChildWebGuardian Pro випущена російською мовою, тому у вас не повинно виникнути проблем з вивченням доступних функцій.

Отже, що ми маємо в результаті?

  • Плюси: заборона доступу до соціальних мереж.
  • Мінуси: неможливість заборони Skype і подібних програм, відсутність докладного звіту по діям користувачів.

2. Hidetools Parental Control

Перші 14 днів ви можете користуватися Hidetools Parental Control в пробному режимі. Дана програма має чітку структуру і складається з 3 частин.

1. Звіти (Reports). Тут ви можете детально вивчити існуючу статистику: які були запущені додатки, які сайти відвідувалися, а також які символи були введені за допомогою клавіатури. При допустимості такої повної звітності виникає питання про моральність використання програми. Адже, по суті, в цьому випадку відмінність між нею і сервісами для зламу паролів вкрай розмита.

2. Контроль (Controls). Тут вже можна не тільки спостерігати, а й накладати обмеження на доступ до сайтів і додатків. Тут ви не знайдете розкладу для відвідування сайтів, як це було в попередній програмі з нашого списку. Можливо тільки постійне і таке, що стосується всіх користувачів, обмеження доступу до додатків комп’ютера і сайтів. Актуальна заборона на використання Панелі управління, Редактора реєстру і тих компонентів системи, зміни в яких можуть привести до поломки комп’ютера або його переналаштування.

3. Налаштування (Settings). Тут вас чекає приємний сюрприз: можна для кожного користувача встановити часовий контроль, безпечний режим або інші правила і обмеження. Залишається пошкодувати, що для ідеального варіанту не вистачило функції групування користувачів, як це було в попередній програмі.

Отже, результат наступний.

  • Плюси: багатофункціональний моніторинг і просте включення/вимикання.
  • Мінуси: відсутність розкладу доступу до інтернет ресурсів та недопрацьоване управління профілями користувачів.

line

3. KinderGate Parental Control

Ця програма – продукт компанії Entensys. Початково вона розрахована на блокування комп’ютера саме від дітей. В основних опціях ви знайдете обмеження з можливістю складання розкладу, фільтрацію сайтів, моніторинг і статистичну звітність. Відразу після установки програма просить встановити пароль для облікового запису адміністратора і вибрати рівень строгості фільтрації матеріалу. Як правильно його налаштувати?

Вибираємо меню «Правила – Заборона категорій» і відзначаємо ті категорії, які згодом будуть заблоковані. Великий плюс – фільтр Entensys URL, який періодично оновлює існуючу базу сайтів. До речі, їх кількість сягає близько 500 мільйонів. При перегляді і сортуванні не забувайте, що іноземні сайти менш небезпечні, ніж наші: по-перше, за кордоном проводиться більш сувора фільтрація, а, по-друге, незнання мови значно обмежує можливості і інтерес дитини. Таким же чином ви можете сформувати «білий список» сайтів, які будуть доступні постійно.

У вкладці «Розклад роботи» можна встановити чіткий графік фільтрації доступних ресурсів, але, на превеликий жаль, звичайне обмеження за часом користування комп’ютером без вказівки групи сайтів неможливе.

«Розширені правила» – модуль, що дозволяє вам вміло поєднувати різні налаштування. Тут ви можете відрегулювати налаштування доступу до звітів, розкладів, сайтів. Його функціональність знаходиться під питанням, однак, цілком можливо, що це відбувається через неувагу користувачів.

І наостанок невеличка порада: видалення KinderGate Parental Control потрібно проводити гранично акуратно, тому що програма зачіпає роботу драйверів і може вплинути на функціонування всього комп’ютера. Наприклад, назавжди обмежити доступ до певних сайтів. До речі, це правило універсальне для всіх програм подібного типу.

Коротко обговоримо результати.

  • Плюси: можливість комбінування налаштувань, оновлення фільтрів, наявність великої довідкової системи.
  • Мінуси: симбіотичні відносини з системними параметрами комп’ютера і обмеженість розкладу.

4. Kids PC Time Administrator

Основна область роботи даної програми – обмеження доступу до додатків і сайтів за створеним розкладом. Ви можете налаштовувати фільтрацію як через загальне меню, так і окремо в кожній групі. Простішим варіантом є встановлення загальних обмежень, однак ви маєте можливість скласти індивідуальні розклади для кожного користувача

У модулі «Розширені періоди часу» здійснюється налаштування розкладу з можливістю похвилинних часових обмежень. Вам потрібно більше часу? У сусідньому розділі можна працювати з великими часовими проміжками – годинами, днями.

Більшість опцій стандартні: обмеження доступу до Диспетчеру пристроїв або Панелі управління, а також шкідливих сайтів. Однак є одне унікальне налаштування: «Захист папок» – воно дозволяє приховати зазначені папки або поставити заборону на їх редагування.

В цілому Kids PC Time Administrator призначена виключно для обмеження часу роботи комп’ютера і тому не містить різних фільтрів або заборонених списків.

В результаті ми маємо наступне.

  • Плюси: практично безмежні можливості в обмеженні часу.
  • Мінуси: незручний інтерфейс, відсутність фільтрів, слабкі параметри.

5. Child Control 2014

У даній програмі ми маємо можливість контролю як часу, так і якості відвідуваності. Для створення розкладу використовується система з 4 секцій.

 

1. Time Limits. Дозволяє обмежити час роботи на певний час. Тобто, припустимо, ви зможете працювати не більше 5 годин на день.

2. Blocked Times. Блокує Інтернет на конкретні проміжки часу. Наприклад, з 22.00 до 6.00.

3. Internet Control. Створення списків з дозволеними або забороненими сайтами. Фільтрація за ключовими словами неможлива.

4. Other Settings. Тут ви зможете відрегулювати параметри доступу, безпеки та звітності.
Додамо, що ви можете обмежувати доступ не тільки до інтернету, але і до локальних додатків за аналогічною схемою, але вже в меню «Programs». Тут же ви можете управляти списками і режимом розкладу. Для Windows 8 призначені спеціальні, більш зручні налаштування.

Великою перевагою є можливість управління Child Control 2013 через браузер, тобто на відстані від комп’ютера, за яким знаходиться дитина.

«Windows Security» – розділ для налаштування блокування системних розділів. Тут є, де розвернутися: часові налаштування, відключення режиму безпеки, редагування акаунтів користувачів. «Usage Log» – меню, що включає в себе повну статистику про відвідування додатків і інтернет ресурсів. Ви можете переглянути дані за місяць, тиждень чи день. Зрозуміло, доступна відправка матеріалів на вказану електронну адресу.

Отже, що ми маємо в результаті?

  • Плюси: універсальність використання, управління на відстані, зручність і простота застосування, можливість отримання звітності в формі графіків, наявність як часових, так і змістовних фільтрів.
  • Мінуси: практично відсутні.

Керуючись матеріалами з нашого невеликого огляду, ви можете обирати «Батьківський контроль», який найбільше підходить саме вам і вашій ситуації.

Джерело: www.softfree.net