Безпека на воді: відпочивайте відповідально

Літо, сонце та вода, а відтак і небезпека. Надзвичайники області  спільно з кампанією «Безпечне місто» провели показові навчання з безпечного відпочинку на воді. В ході навчань ніхто не постраждав.

Порятунку від спеки зазвичай шукають у прохолодних водоймах. Іван третій рік поспіль працює рятувальником на озері «Задорожнє». Хлопець розповідає про основні помилки, які можуть призвести до трагедії: «Через алкоголь буває. Через те, що довго на пляжі лежав, а потім швидко у воді занурився. Буває, що судома схопить. А буває, що просто переоцінює свої сили і пливе далеко.»

Порятунок потопельника залежить від чітких дій  рятувальника. Надзвичайники за участі водолазів, медиків та представників правоохоронних органів відпрацювали три випадки порятунку людини, які найчастіше трапляються на водоймах.

«Мета навчання – це, насамперед, перевірити роботу рятувальників, їхні дії, чи вони готові до рятування людей, а друге – подивитися, як спрацюють вони, як спрацюють служби відповідні, бо тут є взаємодія і медицини катастроф, і державної служби з надзвичайних ситуацій, і саме рятувальників, які знаходяться на пляжах», – зазначив Орест Галонько, заступник начальника Управління запобігання надзвичайних ситуацій.

11160671_1684717985094254_3774576502247916070_n

Медики показали, що потрібно робити із людиною до приїзду швидкої: «Ми повинні, в першу чергу, оцінити стан свідомості. Коли ми бачимо, що людина без свідомості, оцінюємо стан дихання. Повертаємо голову в правильне положення методом перерозтягання, щоб запобігти травмі шийного відділу хребта», – пояснює Лілія Гураль, лікар медицини невідкладних станів.Якщо дихання та пульс відсутні, людині необхідно зробити штучне дихання та масаж серця. І продовжувати, аж поки не приїдуть медики.

До показових навчань приєдналася кампанія «Безпечне місто» від «Об’єднання «Самопоміч»: «Вже рік ми працюємо над питанням пожежної безпеки разом з рятувальниками. Зараз, з настанням літа, коли багато людей відпочивають на водоймах, варто подбати також про безпеку на воді», – зазначила Олександра Паняк, керівник кампанії «Безпечне місто».

Цього року на водоймах загинуло 36 людей, троє з них – діти. Тож пам’ятайте: відпочинок на воді – це не лише приємна розвага, а і неабиякий ризик.