Діти і алкоголь: коли і як варто про це розмовляти

photo-1501406538164-8dfdc80aa947Зовсім не складно сьогодні на вулицях зустріти підлітків зі слабоалкогольними напоями в руках. А якщо пройтися темними провулками, то можна наткнутися на великі компанії тінейджерів із чимось міцнішим. Виховні бесіди в школах не дають результату, діти не зважають на те, що вживання тягне за собою цілий спектр фізіологічних і соціальних ризиків. Перш за все батьки мають говорити з дітьми про шкоду алкоголю. І, звісно, показувати власний позитивний приклад для наслідування.

upl_1495175260_33350Психологи та психіатри впевнені, що можна запобігти виробленню цієї згубної звички. А найважливіша роль тут – батьківська. Пам’ятайте, що перехідний вік – це велика кількість складнощів для ваших дітей, це психологічні та соціальні проблеми. В такі моменти саме батьки повинні бути поруч з обіймами, словами підтримки та розради. Залучайте їх до активного відпочинку, до здорових та корисних занять. І не баріться з розмовами про серйозний негативний вплив спиртних напоїв.

Вживати алкоголь надто рано. Через шкідливі наслідки для мозку вживання алкоголю не дозволить досягти дітям повноцінного розвитку – в академічному, креативному чи в спортивному планах. Також він перешкоджає їм здорово мислити та враховувати наслідки своїх дій, змушуючи їх ризикувати в різних бійках, сідати за кермо напідпитку, зав’язувати незахищені сексуальні контакти або потрапляти в інші серйозні неприємності.

Алкоголь як розвага

Випивка може також стати негативною розвагою на противагу навчанню, спорту, творчим пошукам, сімейному життю і соціалізації – загалом всім важливим процесам, які будують нас впевненими і зрілими протягом підліткового віку.

Алкоголь і мозок

Мозок продовжує зростати, допоки ми на початку свого двадцятиріччя, формуючи критичні процеси, які нам потрібні для навчання, пам’яті, планування, емоційної стабільності, мислення. Алкоголь же порушує цей розвиток.

Алкоголь і вечірки

photo-1510812431401-41d2bd2722f3Тиск групи однолітків може бути величезним. Однак, варто знати, що більшість батьків відкладають розмову про алкоголь з дітьми, стверджуючи, що це й так неприйнятно для їхніх дітей випивати, поки не виповнилося 18.

До речі, більшість батьків в Австралії вважають, що вони повинні починати розмову про алкоголь зі своїми дітьми до того, як ті досягнуть 12-річного віку.

Діти цікавляться тим, що відбувається навколо них. Їм хочеться дізнаватися про все. І так, вони помічають, як їхні взірці для наслідування вживають алкоголь. Це впливає на них і на їхню довіру до цих взірців, які є, зазвичай, їхніми батьками. Що маємо на увазі: важливо, аби батьки формували правильне ставлення своїх дітей до алкоголю і майбутню поведінку з алкоголем. Вони – основний приклад!

Переклад: drinkwise.org.au