Дії при пожежі у транспортному засобі

пож

Доволі  часто виникають ситуації, коли пожежа спалахує у транспортних засобах. Причиною таких пожеж можуть бути наступні чинники: несправність електромереж, внаслідок чого виникає коротке замикання, халатність водія, несправні паливопроводи, перевезення палива в пластиковій тарі при високій температурі на дворі, у транспорті та інші причини. У Правилах пожежної безпеки для підприємств і організацій автомобільного транспорту України визначений порядок дії у разі пожежі.

Водію транспортного засобу, в якому спалахнула пожежа, необхідно :

  • у випадку займання автомобіля водій повинен зупинити його, з’їхавши на узбіччя, вимкнути запалення, відключити акумулятор від загальної мережі і виконати вимоги Правил дорожнього руху щодо зупинки;
  • після зупинки автомобіля негайно відкрити всі виходи, забезпечити швидку евакуацію пасажирів і приступити до гасіння пожежі.

При ліквідації пожежі  необхідно:

  • гасіння пожежі розпочати з розлитого під автомобілем палива;
  • водію потрібно пам’ятати, що для всіх вогнегасників, рекомендованих для комплектації автотранспорту, час безперервної роботи вогнегасника становить не більше як 9-15 секунд;
  • найбільший ефект досягається під час одночасного гасіння групою людей із застосуванням декількох вогнегасників, а також, якщо одночасно застосовуються підсобні засоби: сніг, пісок, покривало та ін;
  • для водія небезпечно гасити вогонь в одязі, забрудненому пальним.

Отже, для уникнення пожеж у транспорті потрібно не нехтувати правилами безпеки, наведеними вище. Їх повинні дотримуватись  як водій, так і пасажири задля перешкоджання виникненню небезпечних ситуацій. Під час пожежі пасажири, взаємодіючи між собою та з водієм, можуть уникнути жахливих наслідків пожежі. Знаючи, як поводитися у цій ситуації та вчасно реагуючи на події, Ви зможете самі забезпечити собі спокійний проїзд у транспорті.

корончевський

Ігор Корончевський, співзасновник компанії «Укрпрокат»

«Коли мова іде про будь-які перевезення, в тому числі і в громадському транспорті, насамперед, потрібно думати про безпеку пасажирів та якісний транспорт. Важливо, щоб водії і перевізники щодня перевіряли технічний стан транспортних засобів, слідкували за тим, аби в автобусах були вогнегасник та аптечка. Крім того, водії повинні регулярно повторювати правила техніки безпеки, знати, як діяти в тій чи іншій надзвичайній ситуації.

Після того, як будуть виконані ці умови, потрібно розвивати сервіс у транспорті, піднімати його до європейського рівня. Культура спілкування водія, взаємна ввічливість водія та пасажирів, стандартизована форма та зовнішній вигляд автобусів. Якщо усе це поєднуватиметься з  чітким дотриманням графіків руху, то львівський громадський транспорт буде одним з найкращих у Європі.»