Для шкіл і ВНЗ затвердили правила пожежної безпеки

Фото: ua.perun.ua

Фото: ua.perun.ua

Міністерством освіти і науки затверджено Правила пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти. Ось орієнтовний  план евакуації для учнів та вихованців у разі виникнення пожежі.

Повідомлення про пожежу

У разі виявлення пожежі або її ознак  необхідно негайно повідомити  за  телефоном до пожежно-рятувального підрозділу, підключити систему оповіщення людей про  пожежу, повідомити керівника навчального закладу, установи або особу, що його заміщує.

Евакуація учнів, вихованців з будівлі, що загорілася, порядок евакуації

Негайно у разі  виявлення пожежі або за сигналом оповіщення всіх учнів, вихованців мають вивести назовні через коридори і виходити згідно з картою евакуації.

Звірка евакуйованих за списком

Усі евакуйовані з будівлі учні, вихованці перевіряються за наявними в групах і класах поіменними списками (журналом обліку занять).

Пункти розміщення евакуйованих учнів, вихованців

У денний час учні, вихованці групами (класами) розміщуються у визначеній керівництвом навчального закладу будівлі. У нічний час їх евакуюють до будівлі також обраної керівництвом.

Гасіння пожежі працівниками закладу до прибуття пожежно-рятувального підрозділу

Гасіння пожежі організовується негайно з моменту її виявлення і проводиться працівниками закладу, установи, не зайнятими евакуацією учнів, вихованців. Для гасіння використовуються всі наявні засоби пожежогасіння.