Допомогти і зберегти життя: активісти «Самопомочі» ініціюють закупівлю сигналізаторів чадного газу

Унаслідок отруєння чадним газом у 2018 році постраждало 154 львів’янина. Ця статистика продовжує зростати і у 2019 році. Головною причиною отруєнь чадним газом є порушення правил безпеки експлуатації газових приладів та відсутність сигналізаторів чадного газу. «Самопоміч» реагує на проблему і вимагає негайно звернути до неї увагу інших. 

Високий показник випадків отруєння чадним газом зумовлений перед усім тим, що люди часто нехтують правилами безпеки й не розуміють смертельну небезпеку, яку несе тихий вбивця. Через неправильне використання обладнання та нехтування технікою безпеки нерідко відбувається і витік газу. Сигналізатори одразу вам про це повідомлять.

«Статистика – сумна: гинуть і дорослі, і діти. Чадний газ отруйний, легший за повітря, безбарвний, позбавлений запаху і може вбити людину впродовж декількох хвилин. Він є одним з найбільш токсичних компонентів продуктів горіння. У невеликих кількостях він навіть утворюється в організмі людини» – розповідає Андрій Шевців, депутат Львівської міської ради від фракції «Об’єднання «Самопоміч».

Найчастіше отруєння чадним газом відбувається у старих будівлях центральної частини міста, де, зазвичай, встановлене пічне опалення. Міська комісія ТЕБ і НС проводить перевірки димових вентиляційних каналів щороку, проте цього не достатньо.

«Перевірка димовентиляційних каналів є хорошою ініціативою, проте невичерпною. Адже існують різні причини виникнення чадного газу, а, отже, варто вживати заходів у самих житлових приміщеннях. Також слід розглянути можливість закупівлі певної кількості сигналізаторів за бюджетні кошти і першочергово встановити в помешканнях, де є пічне опалення. Таке обладнання зможе вчасно сповістити мешканців житла про витік газу чи утворення чадного. Датчики зможуть теж попередити виникнення пожеж» – наголошує Андрій Шевців.

Окрім цього, міське управління надзвичайних ситуацій нагадує, що вберегтись від отруєння можна дотримуючись наступних правил:

  • перш ніж включати газові прилади, перевірте наявність тяги у димоходах і вентиляційних канал. Це зробити дуже легко. Шмат паперу піднесіть до вентиляційної решітки, у разі, якщо папір притягнеться до неї, усе працює, і тяга є;
  • під час роботи газових приладів не забувайте відкривати квартирку, аби не обмежувати циркуляцію повітря у приміщенні. Пам`ятайте: під час роботи газових приладів у повітрі підвищується концентрація шкідливих продуктів згорання;
  • не включайте одночасно газовий прилад та електричну витяжку, адже таке використання цих двох приладів створює зворотну тягу та чадний газ, який утворюється під час горіння, не виводиться у димохід і накопичується у приміщенні;
  • обов`язково встановіть сигналізатор загазованості, який одразу дасть вам знати про небезпеку за допомогою звукового сигналу та вбереже вас від небезпеки. Такий прилад є простим у використанні та бюджетним, його ціна стартує від 200-300 грн.