Хакери почали блокувати комп’ютери Mac за допомогою iCloud

ві

За останні дні одразу кілька користувачів Mac втратили можливість використовувати свої комп’ютери після того, як зловмисники отримали доступ до їх облікових записів iCloud. Вони віддалено заблокували комп’ютери постраждалих користувачів за допомогою функції «Знайти iPhone», доступною в iCloud. Раніше подібним чином зловмисники блокували смартфони.

Функція «Знайти iPhone» дозволяє заблокувати Mac за допомогою пароля. Не рятує від цього навіть двофакторна аутентифікація, так як вона не потрібна для використання функції. Виходить, зловмисники не можуть повністю заволодіти чужим обліковим записом iCloud, але імені користувача та пароля досить для віддаленого блокування пристроїв.

Крім вимоги ввести пароль для того, щоб використовувати Mac, жертви зловмисників отримують повідомлення з вимогою перевести грошові кошти для розблокування. Це типовий випадок здирництва.

Захистити себе можна, змінивши пароль. Зараз немає відомостей про витік даних користувача, що сталися з вини Apple. Це означає, що могли постраждати користувачі, які використовують однакові паролі для різних сервісів. Ми настійно рекомендуємо використовувати унікальний пароль для iCloud і нікому його не повідомляти.

Джерело