Компромат для роботодавця

bar-621033_640

При пошуку роботи кандидат складає резюме, яке має представити його в найкращому світлі перед потенційним роботодавцем. При співбесіді  неможливо остаточно з’ясувати, наскільки претендент підійде для вакансії, тому зараз рекрутери активно цікавляться сторінками своїх кандидатів у соцмережах. Це – спосіб дізнатися про людину більше, сформувати повніше  уявлення про її особистість. Акаунти співробітників цікавлять керівництво також.

Роботодавця може відштовхнути, наприклад, фотографія аканту, загальна інформація про користувача або публікації на стіні. Тому перед тим, як розміщувати щось на своїй сторінці, добре подумайте, чи насправді варто це робити.

Завжди пам’ятайте: все, що ми викладаємо в інтернет-просторі, залишається там назавжди. Інформація індексується і прив’язується до вашого імені. Усі коментарі та позначки зберігаються в мережі навіть після їхнього видалення або видалення облікового запису.

Сторінки підлеглих переглядають з метою:
1. Відслідковувати професійне становлення
2. Бути в курсі особистого життя
3. Слідкувати за громадянською позицією

Відштовхнути роботодавця може:
1. Провокативна та компрометуюча інформація
2. Активне висвітлення політичних і громадських поглядів
3. Тривала відсутність активності на сторінці
4. Нецензурні вислови, агресивна, неадекватна поведінка користувача

Звичайно, все залежить від начальника. Але подбати про належний вигляд розміщеної в мережі інформації варто кожному користувачу.

Не розслабляйтеся:

  1. Перевірте особисту інформацію та свої дописи в мережі за останні роки в соцмережах, на форумах та інших можливих ресурсах
  2. Прослідкуйте за тим, щоби ваше ім’я чи нікнейм в акаунтах не звучали інфантильно чи неадекватно
  3. Пам’ятайте: якщо сторінка відкрита тільки для кола друзів, а ваш начальник тепер увійшов до нього – йому видно всю інформацію профілю
  4. Не розміщуйте фото, коментарі та інформацію, які можуть вас компрометувати

Кожен має право на особисте життя, громадську позицію, власні релігійні та політичні погляди. Але чи варто вказувати всю інформацію про себе на публічній сторінці?

Катерина Чайка