Міфи про комп’ютерні віруси

ug

Комп’ютерний вірус — програма, яка має здатність до прихованого саморозмноження. Одночасно зі створенням власних копій, віруси можуть завдавати шкоди: знищувати, пошкоджувати, викрадати дані, знижувати або й зовсім унеможливлювати подальшу працездатність операційної системи комп’ютера. Пропонуємо ознайомитися із поширеними міфами про комп’ютерні віруси.

  1. Віруси поширюються самостійно. Віруси не можуть поширюватися самі. Вірус не може нічого зробити перед тим, як заражені програми не завантажаться або комп’ютер не перевантажиться з зараженого джерела.
  2. 2. Віруси можуть поширюватися між будь-якими комп’ютерами. В теорії можна написати вірус, котрий може функціонувати в різних ОС, але це завдання дуже важке. DOS-віруси неспроможні заразити такі комп’ютери, як, наприклад, Macintosh, Unix, Vax.
  3. Віруси можуть заразити захищені від запису диски. Віруси не можуть зробити цього. Однак диски можуть бути заражені, коли захист вимкнений.
  4. Деякі віруси абсолютно нешкідливі. Є віруси, котрі не знищують інформацію, але вони збільшують навантаження на процесор і змінюють програмний код без відома користувача.
  5. Тільки в піратських дисках розташовані віруси. Часто віруси є в піратських копіях, але відомі випадки, коли комерційне ПЗ теж має віруси.
  6. Віруси можуть руйнувати комп’ютери. Час від часу з’являються чутки про віруси, котрі руйнують монітор, або руйнують HDD, але поки що це всього лиш чутки.
  7. Віруси пошкоджують комп’ютер навіть коли він вимкнений. Коли комп’ютер вимкнений, вірус йому не загрожує.