На канікулах: розмова з дітьми про безпеку

      progulka Зараз тривають літні канікули, надворі гарна погода, тож дітвора облишила свої комп’ютери та гаджети і більшість часу проводить, гуляючи з друзями. Батькам теж непогано відпочивається без допомоги з домашнім завданням та контролю оцінок у щоденнику. Та чи знаєте ви, де зараз грається ваше чадо?

У час, коли ми майже щодня чуємо у випусках новин про зниклих дітей, необхідно провести зі своїми дітьми виховну бесіду про власну безпеку.

Чому зникають дітки, яким батьки не один раз повторювали: «Нізащо та ніколи не розмовляйте та не йдіть із чужими людьми!»? Цих дітей не викрадають із ліжечка вночі і не відбирають силою від батьків, а забирають з вулиці просто серед білого дня!

         Їм просто кажуть «Ходімо, я покажу тобі кошеня!» або «Хочеш, я куплю тобі морозиво?», – і дитинка сама подає руку чужій людині і йде з нею.

Поясніть своїм дітям, що наш світ дуже великий, і живуть тут різні люди: є серед них добрі, а є дуже злі. І ці погані люди нікого не жаліють і нікого не люблять. Навіть якщо дитина буде плакати і просити її не рухати, вони все одно її скривдять! Із такими людьми не можна залишатися наодинці. І найважливіше те, що ці люди виглядають абсолютно нормальними, вони усміхаються, у них привітний голос, вони навіть можуть попросити у тебе у дитини про допомогу!

Злодії дуже хитрі, вони можуть сказати:

«Допоможи знайти лікарню, давай сідай у машину і покажи нам дорогу!»

«Допоможи мені відчини двері в підїзд, я не знаю код»

«Ти ж хороша дитина, допоможи мені донести сумку до машини, мені дуже важко»

«Ходімо зі мною в магазин, допоможеш мені вибрати іграшку для мого сина»

«Хочеш зніматися у кіно?»

«Там за гаражами лежить мобільний телефон, це часом не ти його загубив?»

«Я працюю з твоєю мамою, їй дуже погано, сідай у машину, я тебе завезу до неї!»

Навчіть свою дитину на будь-які такі пропозиції кудись піти з чужинцем відповідати чітко НІ і відразу бігти у людні місця.

Поясніть дитині: у жодному разі:

НЕ сідай в машину до незнайомих людей!

НЕ заходь з незнайомцями в підїзд!

НЕ заходь за гаражі, в темні провулки, підвали!

Якщо ваша дитина сором’язлива, то розкажіть їй, що будь-яка нормальна доросла людина навпаки тільки зрадіє, що вона така розумна. Навчіть її відповідати: «Мама мені не дозволяє сідати в ліфт з незнайомцями».

         Якщо злодій схопив дитину, вона повинна КРИЧАТИ! КУСАТИСЯ! ЦАРАПАТИСЯ! ПРУЧАТИСЯ! КЛИКАТИ НА ДОПОМОГУ! ПРИВЕРТАТИ ДО СЕБЕ УВАГУ!

         Дуже важливо!!!

Якщо дитинка буде кричати «Ні, я не хочу, не чіпай мене!», то оточуючі можуть подумати, що це просто нечемна дитина, яка не слухає свого тата.

         Тому кричати потрібно: «Я ВАС НЕ ЗНАЮ! Я НІКУДИ З ВАМИ НЕ ПІДУ! ВИ НЕ МІЙ ТАТО!» Якщо поруч є люди, слід кричати: «Я ЙОГО НЕ ЗНАЮ! ВІН ХОЧЕ МЕНЕ КУДИСЬ ЗАБРАТИ! ДОПОМОЖІТЬ!»

         Ви не завжди зможете бути поруч біля своїх дітей і постійно дбати про їхню безпеку. Навчіть їх піклуватися про себе самотужки. Нагадуйте їм час від часу ці та інші подібні правила, щоби дітки не розгубилися, якщо трапиться лихо.

Бережіть себе та своїх близьких!