На саміті з кібербезпеки GCS-2017 підсумували досвід України, як майданчика масштабних хакерських атак

Причиною проведення в Києві Першого Глобального саміту з кібербезпеки Global Cybersecurity Summit 2017 є те, що Україна стала однією з перших експериментальних майданчиків для масштабних хакерських атак. Захід зібрав учасників і спікерів з 15 країн світу – України, Ізраїлю, США, Швеції, Швейцарії, Польщі та інших. Передбачувано, однією із основних тем Global Cybersecurity Summit 2017 став гострий політичний конфлікт Росії та України.

 
Секретар Ради національної безпеки України Олександр Турчинов не зміг відвідати подію особисто, однак на Саміті зачитали його заяву:
 
«Україна як держава, що має унікальний досвід протистояння російської гібридної агресії, також здобула і досвід протидії загрозам, що поширюється з кіберпростору. Йдеться про спроби втручання у вибори Президента України в 2014 році, про атаки на енергетичний, фінансовий сектори нашої держави, спроби вивести з ладу системи транспортного комплексу. Фактично Україна стала полігоном для випробування новітнього кіберозброєння країни-агресора».
 
Посол США в Україні Марі Йованович, погодившись з Турчиновим, розповіла, що в 2015 році Українська енергетична система першою в світі зазнала кібератак. Пані Йованович висловила слова подяки вітчизняним експертам за те, що поділилися досвідом і допомогли уникнути подібного в США:
 
“Українські фахівці винесли з цього урок, і в грудні 2016 року Українська енергосистема вже витримала і успішно відбила кібератаку. Як ми знаємо, подібним нападам піддавалися і Міноборони, Міністерство транспорту. США висловлюють подяку українським експертам за можливість обміну інформацією щодо кіберзагроз, яка допомогла Америці захиститися від аналогічних атак, спрямованих проти державних і урядових установ”.
 
“Головні питання всіх європейських конференцій в цьому році – це кібербезпека. Нещодавно я був в Таллінні на EuroDIG, де були присутні Президенти Естонії, Литви, прем’єр-міністр Норвегії та інші. І всі говорять про те, що кіберзахист – це питання номер один в обороні будь-якої держави “, – зазначив голова комітету інформатизації і зв’язку ВРУ Олександр Данченко.
 
Підтримує його і заступник глави Адміністрації Президента з питань координації реформ, інновацій та управлінням змінами Дмитро Шимків:
 
“Питання національної безпеки в Україні є досить актуальним. У нас повинен існувати саморегуляційний апарат, як у США. Коли приватні компанії об’єднуються з державою, діляться інформацією про загрози, які виникають в приватному секторі, і можуть бути ідентичними на державному рівні”.
 
Важливим посилом саміту було визнання того факту, що питання кібербезпеки – це робота не тільки хакерів і програмістів, а й юристів, економістів і дипломатів.
 

Джерело: Газета “День”