Найбільш поширені міфи про епілепсію та їх спростування

29571229_2059459434338613_1938267935079569338_nЩоби правильно боротися з хворобою, потрібно знати про неї якомога більше. Таким чином Ви можете вберегти себе, а також надати допомогу людям, які хворіють!

Отже, найбільш поширені міфи про епілепсію та як є насправді:

1. Під час нападу в людини може запасти язик
Ні, бо це фізично неможливо.

2. Коли у людини стався напад, негайно потрібно покласти їй щось в рот
Тверді предмети можуть травмувати, пошкодити зуби та ясна, а інколи навіть існує ризик зламати щелепу. Правильна перша допомога – це дві прості дії: достатньо перевернути людину на бік та покласти щось м’яке під голову, щоб уникнути травми.

3. Коли у людини напад, потрібно його якнайшвидше зупинити.
Ніколи не робіть цього! Напад повинен пройти сам.

4. Епілепсія – це заразне захворювання.
Ні, ви не можете заразитися епілепсією від іншої людини.

5. Напади епілепсії виникають тільки у дітей.
Напади виникають у людей у віці старше 65 років майже так само часто, як і у дітей віком до 10 років. У людей похилого віку напади часто розвиваються внаслідок інших проблем зі здоров’ям, наприклад, внаслідок інсульту або серцево-судинних захворювань.

6. Люди, які страждають від епілепсії, непрацездатні.
Люди, які страждають від епілептичних нападів, мають такі ж здібності та інтелектуальні можливості, як і інші. У деяких з цих людей хвороба протікає у більш важкій формі, тому вони не можуть працювати на рівні з іншими, тоді як інші – це успішні люди, які будують чудові кар’єри.

7. Людям, які страждають від епілепсії, не можна обіймати посади, які вимагають високого рівня відповідальності та стресостійкості.
Багато людей живуть з епілепсією і працюють у різних сферах: бізнесі, уряді, мистецтві тощо. Ми не завжди знаємо про їхню хворобу, тому що, навіть сьогодні, більшість хворих соромляться про це говорити або бояться, що оточення буде по-іншому ставитися до них.

8. Не можна передбачити дії людини, у якої стався напад
Як правило, напади епілепсії протікають в характерній формі. Поведінка людини під час нападу може бути невідповідною з огляду на час та місце, але навряд чи ця людина завдасть комусь шкоди.

9. Напад при епілепсії – це завжди невідкладний стан і потрібно одразу дзвонити 103
Насправді, у більшості випадків напади при епілепсії не є невідкладними станами та не завжди потрібно викликати екстрену медичну допомогу.

10. Дзвонити 103 потрібно лише у наступних ситуаціях:

– напад триває п’ять хвилин або довше;
– напади повторюється настільки часто, що у проміжках між ними у людини не відновлюється свідомість (на відміну від серії нападів);
– коли у людини стається перший напад;
– коли людина отримує травму під час нападу (наприклад, внаслідок падіння);
– напад стається, коли людина перебуває у воді;
– людина вагітна або хвора на діабет.

Відео про те, як надавати першу допомогу – https://www.youtube.com/watch?v=7MPJauo4DdY&feature=youtu.be

За даними Міністерства охорони здоров’я