Новорічні свята без феєрверків: львів’ян закликають відмовитися від піротехніки у Новорічну ніч

1498309

Настає Новий рік , і ми мерщій біжимо до вікна, аби “подивитися на салюти”. Однак поки ми зачаровано спостерігаємо за красивими кольорами у небі, на Сході країни триває війна. Через вибухи багато людей втрачає своє здоров’я чи життя, і це стосується не лише зони АТО, згадайте про теракти, які все частіше відбуваються в Європі, або про Сирію…

«У нашому місті мешкають учасники АТО, у госпіталі лікуються поранені бійці, скільки людей переїхали до нас, покинувши власні домівки, тому що на Сході триває війна. Наш з Вами обов’язок підтримувати їх, і один зі способів це зробити – утриматися від використання піротехніки», – зазначила Вікторія Довжик, депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Львівській міській раді.

Запуск феєрверків – це питання не лише психологічного комфорту тих, хто повернувся з війни, а й безпеки мешканців загалом. Діти, підлітки, а також і дорослі часто отримують опіки та інші травми через запуск феєрверків. Опіки рук, пошкодження очей, включно із втратою зору та травми слухового апарату – це тільки найбільш очевидні наслідки для здоров’я. Під загрозою опиняються не лише ті, хто «запускає салют», але часто й випадкові перехожі.

Тому нагадуємо львів’янам та гостям міста про безпеку під час святкування Нового року та Різдва.

  1. Засоби, які можна використовувати в приміщенні, – бенгальські вогні, хлопавки, – в жодному разі не можна запалювати поблизу новорічної ялинки та легкозаймистих речей!
  2. Закликаємо батьків у жодному разі не довіряти дитині самійзапалювати піротехнічний виріб!
  3. Не варто зберігати піротехнічні засоби біля нагрівальних приладів!
  4. Не можна розбирати піротехніку з метою роздивитися, що в середині, бити, гнути чи трясти, використовувати у нетверезому стані!
  5. Обов’язково перед використуванням піротехнічних засобів прочитайте інструкцію!
  6. Коли купуєте піротехнічний виріб, зверніть увагу на упакування: воно не повинно мати жодних ушкоджень, також потрібно перевірити термін придатності виробу.
  7. Роблячи покупку, вимагайте від продавця документи, що підтверджують якість піротехнічних виробів: сертифікат якості, детальна інструкція.

Крім цього, святкова піротехніка приховує в собі смертельну небезпеку для широкого загалу, оскільки в повітря вивільняються хімічні речовини та сполуки, шкідливі для здоров’я, серед яких важкі метали, діоксини, бензол, толуол тощо. Такі хімічні «коктейлі» здатні не лише провокувати підвищення рівня алергічних реакцій чи загострення астми, але й сприяти розвитку онкологічних захворювань.

Нагадуємо, що порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 595 грн. до 1 020 грн. з конфіскацією піротехнічних засобів. Відтак, саме дотримання закону є гарантію Вашої і Ваших рідних, друзів та знайомих безпеки під час святкування Новорічних та Різдвяних свят!