Обережно, діти на дорозі! Школярі опановують правила дорожнього руху

Безпечне

Дорога – не забавка. Маленьким львів’янам пояснюють, чому важливо носити яскравий одяг та як безпечно дійти зі школи додому. За чотири місяці учасники та волонтери кампанії «Безпечне місто» обійшли близько 30 шкіл та садочків у різних районах Львова. А це понад дві тисячі дітей.

«Безпечне місто» вже три роки поспіль проводить тренінги з безпеки дорожнього руху у Львівських школах. Переважно, навчають учнів перших класів та вихованців дошкільних закладів. Це не звичні уроки. Всі заняття відбуваються в ігровій формі, з музикою та танцями.

«Дітки в першому класі значно швидше все запам’ятовують під час гри, – каже координатор кампанії «Безпечне місто» Наталя Дятел. – Наприклад, їм дуже подобається гра «Світлофор». Коли вмикається зелене світло, вони танцюють, а на червоне завмирають. Також діти активно обговорюють дорожні знаки і висувають цікаві і кумедні версії, що вони могли б означати. В такий спосіб це їм краще та швидше запам’ятається».

У такій формі дітям розповідають про регульовані і нерегульовані перехрестя, дорожні знаки, а головне – як важливо не втрачати пильності.

«Потрібно пам’ятати, що дорога – це небезпечне місце. Тому  треба дуже обережно поводити себе на дорозі, уважно дивитись по сторонах та не бавитись в ігри на телефоні, коли її переходиш, – пояснює волонтер кампанії Тетяна Фесинець. – Ми намагаємося донести інформацію і до батьків. Ми роздаємо брошурки, де є все необхідне».

Освітянам така ініціатива також подобається. Кажуть, діти дуже багато виносять з таких уроків.

«Про безпеку на дорозі потрібно розповідати постійно. Вчителі самі нагадують про це мало не щоденно. І це ніколи не набридає, – каже завуч школи № 63 Ольга Іванець. – Дітям постійно потрібно звертати на це увагу, бо навіть батьки не завжди правильно переходять дорогу, коли йдуть з дітьми».

До кінця року тренінги планують провести у всіх школах міста.