Обережно: залізниця

 

Залізниця

Протягом першого півріччя 2015 року на території Львівської залізниці постраждало 43 людини, 22 з яких загинули. Відтак, Львівська залізниця нагадує про правила безпеки. 

Як зазначають у службі охорони праці Львівської магістралі, основною причиною нещасних випадків залишається ходіння по коліях та перехід колії у невстановлених місцях. Через такі порушення постраждали 30 осіб. Одна особа отримала травму, коли намагалася під час руху вийти з вагона.

Також варто наголосити, що протягом першого півріччя на залізничних об’єктах травмувалися 4 дітей віком до 16 років, з них двоє – загинули. Надзвичайно небезпечним є захоплення дітей та підлітків фотографуванням на залізничних вагонах та цистернах, на мостах та інших штучних спорудах, перебування на яких суворо заборонено.

Протягом шести місяців 2015 року на залізничних переїздах Львівської магістралі зафіксували 7 аварій, у яких травмувались 4 особи, одна із них загинула. У п’яти випадках автомобілі переїжджали на червоний сигнал світлофора та були збиті потягами, двічі автотранспорт в’їжджав у бік поїзда. Аби попередити наїзди рухомого складу на громадян, служба охорони праці спільно із працівниками воєнізованої охорони на територіях станцій та дистанцій колії проводить рейдові перевірки в місцях, де зафіксовано масове пересування громадян залізничними коліями станцій та перегонів. Відтак, за 6 місяців 2015 року було затримано 1103 особи за пересування коліями, з них оштрафували 964 порушників  на майже 34 тисячі гривень. За самовільний проїзд у вантажних вагонах затримали і оштрафували 7 осіб.

Правила безпеки на залізниці

  • переходити залізничну колію можна тільки у встановлених місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо). У невстановлених місцях суворо заборонено ходити по залізничних коліях та наближатися до них на відстань менше п’яти метрів;
  • на станціях і перегонах неприпустимо пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію;
  • не можна підходити ближче ніж на 0,5 метра до краю платформи після оголошення про подачу або прибуття поїзда до його повної зупинки;
  • заборонено перебувати на об’єктах залізничного транспорту під впливом алкоголю чи інших психотропних речовин;
  • дуже важливо не переходити та не переїжджати залізничні колії при закритому положенні шлагбаума або при червоному світлі світлофора та звуковому сигналі переїзної сигналізації.