Пішохідні переходи у Львові стають безпечнішими

У Львові ще один пішохідний перехід став більш безпечним. Його обладнали спеціальним освітленням, розміткою та дорожніми знаками. Профінансувала роботи львівська ІТ-компанія «SoftServe».

Яскрава зебра, акцентуючі увагу написи, спеціальне точкове світло, завдяки якому пішохода видно ще з тротуару – так тепер виглядає пішохідний перехід наприкінці вулиці Володимира Великого.

Перехід обладнали унікальним для Львова освітленням – інноваційна система вмикається незалежно від вуличного освітлення. Коштує такий проект більше ста тисяч гривень і профінансувала його львівська ІТ-компанія «SoftServe».

«Це освітлення виготовлене німецькою фірмою, яка є світовим лідером у виробництві освітлень. Цими світлодіодами оснащують переходи у всій Європі. І, відповідно, воно відповідає найкращим світовим та європейським стандартам», – розповів Тарас Вервега, голова фонду «Відкриті очі» компанії «SoftServe».

перехід

Зупинятись IT-компанія не планує. За кошти благодійного фонду в наступному році мають намір обладнати ще кілька пішохідних переходів: «Ми маємо статистику, які переходи є небезпечними, де аварійність дуже велика. Ми будемо їх покривати в першу чергу. І я буду працювати над тим, щоб до цього долучились інші ІТ-компанії. Щоб вони теж робили пішохідні переходи», – запевняє Дмитро Іванов, працівник компанії «SoftServe».

Практика з освітленням пішохідних переходів активними львів’янами не нова. Започаткував такий рух Мирослав Голяк, який теж працює в сфері ІТ. Через соціальні мережі хлопець зібрав неохідну суму коштів і освітив пішохідний перехід на проспекті Чорновола: «Планується цього року облаштувати ще один перехід на вулиці Хімічній. Надіємось, встигнемо до кінця року з усіма погодженнями».

До слова, коштами міста вже освітлено 15 пішохідних переходів Львова, а загалом до кінця року додатковим світлом обладнають 36 найбільш небезпечних ділянок доріг.