Поведінка в мережі: вчимося «грати за правилами»

unnamed

Інтернет може здатися зоною, де все дозволено. Але це не зовсім так. Крім пошуку різноманітної інформації, люди ще й активно спілкуються в мережі. Дуже важливо зрозуміти і засвоїти правила поведінки у всесвітній павутині.

Ховаючись за вигаданими іменами, деякі користувачі дозволяють собі некоректно висловлюватися стосовно інших людей, глибоко вірячи в свою безкарність. Частіше за все, ці користувачі в реальному житті так не поводяться.

Існують певні прості правила для комфортного проведення часу в мережі:

 Правило 1. Пам’ятайте, що Ви говорите з людиною

Багато хто із користувачів мережі забуває, що їх співрозмовник – не комп’ютер. За літерами на екрані ховається людина, особистість, яку легко образити. Можна втратити стосунки,  які потім дуже складно повернути.

Правило 2. Дотримуйтеся тих же стандартів поведінки, що і в реальному житті

Інтернет створює відчуття анонімності. З’являється відчуття, що в мережі правила поведінки інші. Спілкуючись у соціальних мережах, потрібно дотримуватися етики спілкування. Будьте ввічливими!

Правило 3. Пам’ятайте, що Ви перебуваєте в кіберпросторі

Якщо Ви ведете активне життя в мережі – відвідуєте кілька чатів та форумів,  важливо брати до уваги стиль спілкування, якого дотримуються Ваші співрозмовники.

У більшості мережевих колективів є свої писані чи неписані правила, якими вони із задоволенням поділяться з новачком.

Правило 4. Поважайте час і можливості інших

Готуючись поділитися з усім світом геніальної новиною, подумайте,  чи всім саме ця новина важлива. Майте шанобливе ставлення до чужого трафіку.

Правило 5.  Бережіть репутацію

Репутація в інтернеті значить нітрохи не менше, ніж в реальному житті. Навіть, якщо  на першому етапі знайомства  у Вас буде декілька ніків, з часом один з них стане головним. Чи варто його бруднити репутацією скандаліста? Вискочки? Невігласа?

Правило 6. Допомагайте іншим там, де Ви це можете робити

Мережа – найбільша бібліотека і сховище всіх можливих знань. Ви в це вірите? Це не так!

Якщо Ви побачили питання інших користувачів і можете на нього відповісти – відповідайте. Якщо Ви виявили, що в Інтернеті  нема інформації, в якій Ви добре орієнтується, – напишіть про це.

Також, якщо новачок просить у вас допомоги – допоможіть, як колись допомогли вам.

Адже світ стає кращим, коли ми допомагаємо іншим, а ми самі стаємо щасливішими.

Правило 7. Не вплутуйтесь в конфлікти і не допускайте їх

Людину, яка давно користується інтернетом, можна впізнати навіть не по червоних очах і рефлекторному тремтінню пальців рук. Користувача мережі видають міцні нерви.

Цікаво, що ті, хто в інтернеті давно, розпізнають майбутній скандал у зародку і намагаються віддалитися від такого користувача на безпечну відстань.

Правило 8. Поважайте право на приватне листування

Не поширюйте в мережі особисту інформацію про інших людей – реальні імена, адреси, телефонні контакти, фото. Ніколи і ні за яких умов!

Правило 9. Не зловживайте своїми можливостями

Віртуальний простір передбачає різний доступ до тих чи інших ресурсів, різний рівень знань в тих чи інших питаннях. Володіючи перевагами над іншими користувачами, не користуйтеся ними.

Правило 10. Вчіться прощати іншим їхні помилки

….або хоча б час від часу згадуйте, скільки помилок зробили Ви.

Мар’яна Гулян