тел: (032) 297-55-51 | (032) 297-55-52

Профілактика кашлюку: рекомендації

Фахівці Львівського міського відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляють, що кашлюк – надзвичайно заразне захворювання дихальних шляхів, яке передається майже стовідсотково при контакті з хворими людьми, супроводжується запаленням дихальних шляхів і приступами сильного кашлю. Найчастіше ним хворіють до 6-ти років, дорослі – набагато рідше. Для того, щоб запобігти захворюванню, важливо знати його причини, симптоми та профілактичні заходи.

Сезонність не надто виражена, відзначається деяке підвищення захворюваності восени і взимку.

Час від початку зараження до прояву перших ознак хвороби триває до 15 днів. Існують характерні симптоми кашлюку, про які зобов’язані знати батьки:

– нежить, що не проходить тривалий час;

– періодичне підвищення температури;

– приступоподібний кашель, що посилюється вночі;

– біль в ділянці грудної клітки;

– важке дихання, що супроводжується хрипами;

– виділення мокротиння під час кашлю;

– поступове посиніння і набрякання обличчя;

– нетривалі судоми.

Якщо ваша дитина захворіла, то їй необхідно забезпечити спеціальні умови: кімната повинна добре вентилюватися, повітря має бути зволожене спеціальними зволожувачами, кондиціонерами або мокрими рушниками. Важкохворих немовлят рекомендується помістити в затемнену, тиху кімнату, забезпечити спокій, оскільки вплив зовнішніх подразників може викликати важкий напад кашлю. Для старших дітей з легкими формами захворювання постільний режим не потрібний. Перебування хворих на свіжому повітрі сприяє тому, що діти в цей час практично перестають кашляти. Серйозну увагу слід звернути на харчування: їжу рекомендується давати часто, але невеликими порціями.

Ні в якому випадку не варто запускати хворобу, адже на тлі кашлюку можуть розвинутися безліч інших небезпечних захворювань.

Повторно захворіти на кашлюк практично неможливо.

Для того, щоб максимально відгородити себе і своїх близьких від можливості захворювання на кашлюк, необхідно: обов’язково і своєчасно проводити вакцинації,  проводити спеціальні вправи для дихання з метою загартування організму, після прогулянки і перед вживанням їжі мити руки, не контактувати з хворими.

Марія Демчина