Рятувальники нагадують про заборону спалювання сухої трави

п

Не спалювати суху траву та дотримуватися правил пожежної безпеки закликають мешканців рятувальники. Пояснюється це тим, що такі пожежі значно небезпечніші за інші. Про це наголошує головний рятувальник Львівщини Сергій Дмитровський у своєму зверненні. 

Згідно з прогнозами синоптиків, з потеплінням очікується зростання кількості пожеж у екосистемах. Рятувальники пов’язують це із бажанням населення впорядкувати присадибні ділянки та спалити непотрібне сміття й сухе листя.

«Така ситуація викликає неабияку стурбованість у мене особисто, як очільника рятувальників Львівщини. Пожежі сухостою відрізняються від решти пожеж тривалістю ліквідації та потенційною можливістю збільшення масштабів. У зв’язку з цим, для їх ліквідації потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін», – йдеться у зверненні начальника ГУ ДСНС у Львівській області Сергія Дмитровського.

Рятувальник зазначає, що часто господарі нехтують правилами поведінки з вогнем. Як наслідок, загоряються будівлі, вогнем знищуються лінії електромереж, газо- та нафтопроводи, лісових насадження.

«Небезпечними є такі пожежі і для водіїв автотранспорту. Погіршена видимість на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод», – наголосив Сергій Дмитровський.

Тож пожежники звертаються із проханням дотримуватися вимог безпеки:

  • Намагайтеся господарювати так, щоб на вашій ділянці було якнайменше сміття, а купи скошеної трави, зрізані або сухі гілки краще відразу перенести на смітник.
  • Розпалювання багать для спалювання сухого листя, сміття на територіях, прилеглих до житлових будинків, дач, садових ділянок, заборонено на відстані, менше 15 м від будівель.
  • Забороняється розводити багаття у вітряну погоду.

У випадках виникнення пожежі – негайно повідомте про загоряння за телефоном 101.