Що дорослий повинен знати про вакцинацію від кору

og_efasncxa4gmvquvfkkdkКір – це складне вірусне захворювання й альтернативи щепленню немає. Якби в Україні не було прогавин у щепленні у попередні роки, то не було б спалаху кору зараз.

Таку думку в прямому ефірі 24 каналу висловив речник Центру громадського здоров’я МОЗ України Володимир Біруля.

Він наголосив, що зараз епідемія найбільша за всю історію України.

Якщо доросла людина не знає свій вакцинальний статус, то йому варто звернутися й зробити аналіз на антитіла до того, як він захворіє. Такі аналізи роблять у державних або приватних лабараторіях, – заявив речник.

Якщо щеплення було зроблено в перший та шостий рік життя, то ці дві дози вакцини формують імунітет на все життя.

Кір – що це?

Це небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смерті. Діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику. Захистити від хвороби може тільки вакцинація.

“Протипоказання для вакцинації повинен визначити сімейний лікар. Щеплення не пригнічує імунітет, не мають жодного зв’язку з сезонними захворюваннями. Щеплення працює, як бустер і стимулює імунітет”, – наголосив Володимир Біруля.

Відеопояснення від працівника МОЗ, як дорослій людині захиститися від кору:

Тим часом Львівщина – рекордсмен за кількістю випадків захворюваності, лише з початку року в області захворіло 3,5 тисячі людей. А щотижня в країні від ускладнень помирає щонайменше 1 людина. Тому в області стартувала вакцинація. Примусово робити дитині щеплення ніхто не буде. Батьки можуть самостійно відвести дитину до лікаря, або ж дати згоду керівництву школи для вакцинації.

Дивіться відео про вакцинацію, яка стартувала на Львівщині:

кір вакцинація

За матеріалами 24 каналу