тел: (032) 297-55-51 | (032) 297-55-52

У львівській школі відбувся показовий «День цивільного захисту»

DTsZ_2017

Вже традиційно весною та восени для маленьких мешканців у кожному районі міста Львові відбуваються заходи з попередження і реагування на надзвичайні ситуації – «Дні цивільного захисту», що його ініціює міське управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, із залученням техніки МНС та особового складу районних відділів Львова ГУ ДСНС України. Сьогодні показові навчання відбулися в НВК «Гроно» (вул. Вигоди, 27).

Під час показового Дня цивільного захисту у навчальному закладі фахівці розповідали про те, як надавати першу медичну допомогу, орієнтуватися на місцевості, проведуть показову евакуацію зі школи  під час навчальної пожежі. Також відбувалися естафети та змагання.

«Стало доброю традицією щорічне проведення «Днів цивільного захисту» у навчальних закладах міста. Вони популяризують безпечний спосіб життя серед наших дітей і підлітків, підвищують рівень їх практичної підготовки до дій у надзвичайних ситуаціях.

Школярі мають змогу не тільки подивитися на практичні дії рятувальників, які ліквідовуватимуть умовні пожежі, рятують людей з приміщень навчальних закладів тощо, а й безпосередньо можуть поспілкуватися з рятувальниками та побачити професійну пожежно-рятувальну техніку, самим навчитись гасити пожежу», – зазначив головний спеціаліст управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР Олег Дубчак.

«Навчання з цивільного захисту ми проводимо цілий рік, практично без перерви. Аудиторія досить широка – від дитячих садочків і до шкіл. Сьогодні ці заходи були показові. У школі зібралися мешканці усього Залізничного району, керівники шкіл. Учасники заходу мають можливість побачити, як проводиться такий відкритий урок, побачити техніку, спостерігати за роботою. Так, на прикладі однієї школи, кожен керівник може перейняти досвід та проводити такі навчання вже безпосередньо у своєму навчальному закладі.

Далі ми працюємо з кожною школою окремо, нас запрошують проводити відкриті уроки, тренінги для дітей. Садочки це один напрямок роботи, школи – інший. Діти різного віку потребують окремого підходу до того, як їм доступно пояснити тему цивільного захисту. Ми вчимо дітей, як діяти в надзвичайних ситуаціях в ігровій формі, наприклад, показуємо, як евакуйовуватися з кімнати, якщо відбулося загорання, як відрізнити безпечний предмет від небезпечного.

Ми вже з практики знаємо, що розуміння безпеки виховується тільки з малечку. Старших людей тяжче перевчити, пояснити їм, переконати. А діти навпаки дуже добре засвоюють правила поведінки і впроваджують їх в життя. Так, вже через 5-10 років ми будемо мати покоління мешканців, які  знають алгоритм дій, як поводитися у разі екстренної ситуації. Також у нас були випадки, коли діти, які були на наших тренінгах, потім ставали учасниками надзвичайної ситуації і не розгубилися, а зосереджено діяли і рятували життя собі і близьким», – каже Віталій Туровцев, начальник сектору зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Львівській області підполковник служби цивільного захисту.