У Львові 13 підприємств не проінвентаризували захисні споруди цивільної оборони

IMG_1494

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР звертає увагу на перелік підприємств (балансоутримувачів захисних споруд) м. Львова, які не організовують проведення технічної інвентаризації захисних споруд. Як повідомила прес-служба ЛМР, керівництво нищевказаних підприємств не виконує вимоги Розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2008 року № 1473-р «Про підготовку та проведення у 2009-2010 роках технічної інвентаризації захисних споруд цивільної оборони (цивільного захисту)», зі змінами.

– ДП «Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут»;
– ПАТ «Конвеєр»;
– ТзОВ ТВК «РАДО»;
– Державне підприємство «Дослідний завод «Хвиля»;
– ТзОВ «Сфера»;
– Державне підприємство «Львівський державний завод «ЛОРТА»;
– ТОВ «ЛАКОВАР»;
– ПАТ «Львівський керамічний завод»;
– ТзОВ «Ренесанс – Львів»;
– ТДВ «Львівавтозапчастини»;
– ПП «Галич – Кабель»;
– Територіальне управління державної судової адміністрації України в Львівській області;
– ПрАТ «Дніпрометалсервіс».

Нагадуємо, що бомбосховища передбачені тільки для захисту працівників, які знаходяться у цей момент на підприємстві. У разі надзвичайної ситуації мешканці укриватимуться у пристосованих підвалах.

Довідка

Захист працюючих робітників і службовців (найбільшої працюючої зміни) підприємств, установ та організацій, які розміщені у зонах можливих сильних руйнувань і продовжують свою діяльність в особливий період, а також працюючої зміни чергового і лінійного персоналу підприємств, які забезпечують життєдіяльність міст та об’єктів, повинен передбачатись у сховищах (захисні споруди різних форм власності). Відповідальність за організацію заходів і утримання відповідних укриттів для них несуть керівники підприємств, установ та організацій.

Захист населення здійснюється у створеному фонді захисних споруд, за що відповідають органи місцевого самоврядування – укриттів простішого типу (підземний простір, підвальні приміщення, підземні переходи, підземні автостоянки, метрополітен, гірничі виробки тощо).

Укриття простішого типу – це споруди, які забезпечують захист людей від світлового випромінювання і уламків зруйнованих будинків, а також понижують дію проникаючої радіації, ударної хвилі вибуху і радіоактивного випромінювання на зараженій території.

Підвали та інші заглиблення і підземні приміщення й споруди, які пристосовуються під простіші укриття, повинні бути достатньо міцні, з огороджуючими конструкціями з негорючих матеріалів (бетон, камінь, цегла). В укриття у підвалах будинків рекомендовано приймати 50-300 чоловік з розрахунку 0,5-1,0 м2 на людину при об’ємі приміщень на одну людину не меншим, як 1,5 м3.

Створення фонду захисних споруд здійснюється завчасно, шляхом:

а) комплексного освоєння підземного простору для господарських потреб з урахуванням пристосування і використання його споруд і інтересах захисту населення, як то:

– пристосування під захисні споруди підвальних приміщень у будівлях та спорудах, що будуються або вже існують;

– пристосування під сховища метрополітенів та інших підземних порожнин;

б) пристосування під захисні споруди приміщень в цокольних та наземних поверхах у будівлях та спорудах, що будуються або вже існують, або будівництво окремо стоячих піднесених захисних споруд.

Захисні споруди та укриття повинні розташовуватись в межах радіусу збору осіб, що укриваються від 200 до 500 метрів і повинні приводитись у готовність для прийому населення у термін 12 годин.

При цьому проводять такі заходи:

– підсилення вхідних дверей із забезпеченням відповідної герметизації підручними матеріалами;

– проведення освітлення в підвальних приміщеннях, в тому числі аварійного (гасові лампи, ліхтарики, свічки);

– закладення наявних отворів (вікон, прорізів) дерев’яними щитами з подальшим засипанням їх землею, мішками з піском та ін.;

– влаштування отворів для вентиляції та фільтровентиляційних установок;

– влаштування відхожих місць або тимчасових туалетів;

– влаштування подачі води або створення запасів питної води (норма 3 л на добу на одну особу);

– проведення розрахунку забезпечення тимчасовими меблями для сидіння (лежання) та роботи керівного складу формування обслуговування захисної споруди (укриття);

– забезпечення сховища (укриття) першої (невідкладної) медичної допомоги;

– організація заходів по забезпеченню сховища (укриття) засобами зв’язку та оповіщення.