У Львові говорять про безпеку

_MG_8948 (1)

Україна перебуває у стані війни. Війни, яка затягнулась. Війни, від якої залежить доля не лише України, а й цілого світу. Щоби зрозуміти, яким має бути новий безпековий порядок на планеті, зорганізували Львівський Безпековий Форум (Lviv Security Forum).

На жаль, міжнародні безпекові інституції досі не визнали реальність війни на території України. Зухвалість та безкарність порушників безпекових договорів нищать довіру людей. Відтак втрачають сенс угоди, знецінюються альянси, порожніють гарантії. Без довіри скресає легітимність сучасної безпекової моделі світу.

Один із експертів Форуму, народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч», заступниця голови Верховної Ради України Оксани Сироїд вдало зазначила, що війна на Сході України породжує страх у всіх. І в державі бракує майданчика для розмови про природу речей: про те, що відбувається, що відчувають люди, куди це може завести і що насправді можна було би робити.

«Так і з’явилась ідея цього форуму. Бо спочатку був страх, породжений війною. Але страх був не стільки перед ворогом, як від безпорадності, нерозуміння того, як виходити з цієї ситуації. Та й згодом стало зрозуміло, що безпорадними є не тільки ми — безпорадним виявився увесь світ.

І тоді з’явилась воля — воля щось змінювати і почалась боротьба. Боротьба передовсім військова, але й політична. Але, на жаль, політична боротьба виявилась «куцою» – за три роки світ не рушився далі обміну політичними кліше», – зазначає Оксана Сироїд.

Підтримку Україну у війні з російським агресором висловили спікери з різних країн.

«Україна потребує додаткової зброї, щоб протистояти російській агресії. Є чимало людей, які вважають, що надання Україні летальної зброї тільки спровокує Володимира Путіна на радикальніші дії. Утім, не надавати зброї – це погіршувати теперішню ситуацію.

Якщо Путін знатиме, що російська армія на сході України зазнає втрат, це може змусити його змінити позицію. Україна не зможе отримати летальну зброю, поки світова спільнота не прийме одностайного рішення щодо цього», – зазначив під час лекції у Львові Джеймс Безан, один з найвпливовіших політиків-консерваторів Канади.

Ідея проведення такого заходу у Львові належить «Інституту просвіти», Українському католицькому університету, Інституту міста та Львівській міській раді.