У Винниках представили громадське формування «Прикарпатська Січ»

січ

Про безпеку у Винниках допомагатиме дбати нове громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Прикарпатська Січ». До формування увійшли представники українського козацтва, учасники АТО, жителі міста. «Прикарпатська Січ» слідкуватиме за порядком разом із правоохоронними органами, муніципальною дружиною та ЦЕНТРОМ БЕЗПЕКИ МІСТА.

Представлення громадського формування «Прикарпатська Січ» відбулося 28 липня в історико-краєзнавчому музеї міста Винники.

Формування працюватиме як громадське об’єднання на добровільних засадах і сприятиме  органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам, Прикордонним  військам, органам виконавчої влади, а також посадовим особам у запобіганні та припиненні адміністративних правопорушень і злочинів, захисті життя та здоров’я громадян, інтересі суспільства і держави, від протиправних посягань, а також у рятуванні людей і майна під час стихійного лиха та інших надзвичайних ситуацій.

«Це громадське формування створено в непростий час для допомоги правоохоронним органам у патрулюванні нашого міста, – розповідає Тарас Дмитерко, керівник осередку «Об’єднання «Самопоміч» у Винниках. – Ідея його створення виникла в українського  козацтва «Прикарпатська Січ». Батальйон сформувався з козаків, з молоді, активістів «Об’єднання «Самопоміч». Разом ми допомагатимемо тим, хто цього потребує».

Учасники формування переконані, що рівень безпеки у Винниках підвищиться, адже тепер за порядком на вулицях слідкуватимуть самі місцеві жителі, які добре знають місто та зможуть швидко відреагувати на виклик.

«До нашої  роботи можуть долучитися всі, хто хоче допомагати, хто переживає за своє місто, любить його і хоче, щоб у ньому був порядок. Всі небайдужі можуть звертатися до нас і допомагати патрулювати місто», – зазначив Пужак Богдан, керівник громадського формування «Прикарпатська Січ».

Зенон Огрин, заступник керівника формування «Прикарпатська Січ», висловив сподівання, що представники правоохоронних органів співпрацюватимуть з новими патрульними. «Я місцевий, винниківець, живу тут вже 45 років, але міліціонера в нічний, вечірній час на вулиці ще не бачив, – розповідає Зенон Огрин. – Хоча в їхні обов’язки входить патрулювання міста. Але ніхто не патрулює, тому в Винниках дуже загострилася ситуація зі злодійством. У нас майже щоночі когось обкрадають. А, крім того, Україна перебуває в стані війни, вже почалися вибухи у Львові, стрілянина в нашому регіоні. Тому це дуже актуально – створювати такі формування, які змушували б тих же міліціонерів, щоб вони з нами ходили і патрулювали місто. І таким чином, я надіюся, ми покращимо ситуацію у Винниках і підвищимо рівень безпеки наших людей».

Львівське козацтво вирішило взяти активну участь у громадському формуванні. «Я маю щастя належати до козацького ордену, – зазначає Іван Юринець, отаман Львівського козацького товариства «Прикарпатська Січ». – Тут усі козаки – і  молоді хлопці, які були в АТО, і старше покоління, бо їм це болить, вони допомагають армії. Наша козацька організація дійшла до висновку, що треба допомогти місту, щоб Винники спали спокійно, щоб містяни почувалися у безпеці. Важливо, що про безпеку дбатимуть представники місцевого населення, які орієнтуються в ситуації міста. Це все працюватиме на ділі, коли люди бачитимуть патрульний автомобіль, бачитимуть своїх сусідів, які патрулюють, товаришів, це буде по-іншому. Ми не хочемо багатства, ці люди непублічні. Тут зібралися ті, хто вже давно вбив у собі раба».

Також до громадського формування «Прикарпатська Січ» долучилися молоді хлопці з Винників, які повернулися з АТО. «Я підтримуватиму кожну акцію з охорони нашого міста, яка буде відбуватися, тому що кому, як не нам, берегти тут спокій, – розповідає Василь Брящей, учасник АТО. – Війна була на Сході, але тепер вона щоразу ближче. Потрібно зараз показати ворогу, що ми працюємо, боремося з ним, готові його зустріти, щоб він сюди навіть не йшов. Ми мусимо підтримати цю ініціативу і допомагати старшим. Спільною співпрацею ми змінимо ситуацію на краще».