Як діяти при ДТП

аварія

Львів увійшов у трійку міст з найбільшим показником аварійності у 2015 році. Зважаючи на це, ми ще раз наголошуємо на питанні безпеки та дотриманні правил дорожнього руху. Також пропонуємо Вам алгоритм дій для водія, якщо Ви все ж таки потрапили у ДТП.

Дії водія при ДТП:

  1. Перевірте, чи є постраждалі. За потреби негайно викличте «швидку» та надайте першу домедичну допомогу.
  2. Увімкніть «аварійку» та розмістіть знак аварійної зупинки.
  3. Зателефонуйте за номером «102» та повідомте про ДТП. Важливо: переміщувати автомобілі з місця пригоди до прибуття поліції не можна. Необхідно, щоб усе залишалося на своїх місцях. Рекомендуємо також особисто зафіксувати на фото чи відео все, що можна, відразу ж після аварії. Варто позначити первісне місце розташування всіх предметів на місці ДТП.
  4. До приїзду співробітників поліції знайдіть очевидців події. Постарайтеся домовитися з ними про засвідчення аварії та обов’язково запишіть їхні контакти.
  5. Представники поліції повинні обов’язково зафіксувати все, що стосується ДТП. Слідкуйте за складанням схеми ДТП. Допомагайте зробити необхідні заміри на місці ДТП, що також дозволить вам простежити, чи дотримується точність.
  6. Напишіть детальні пояснення, відобразивши усі деталі аварії. У випадку Вашої невинуватості наведіть факти, які б це підтверджували.
  7. Не відмовляйтеся пройти тест на алкогольне чи наркотичне сп’яніння. Після проходження вимагайте довідку про відсутність алкоголю у вашій крові. Якщо хтось з учасників ДТП відмовляється від проходження такої перевірки, вимагайте, щоб це було зазначено в протоколі.
  8. Обов’язково уважно перечитайте всі складені співробітниками поліції документи. Якщо вас щось не влаштовує, напишіть свої зауваження.