Як діяти при пожежі в ТРЦ – поради експерта

пожежа в ТРЦ в “Зимняя вишня”. Кемерово, Росія

Імовірність такої ж трагедії в українських ТРЦ не може бути вигадкою. Деякі тепер з острахом залишаються в торгових центрах надовго, адже де гарантія того, що там працює система протипожежної безпеки. Хтозна, може, на цьому вирішили колись зекономити, відкупитися, як часто трапляється у нас.

У Києві взялися перевіряти ТРЦ на пожежну безпеку, повідомляє «BBC News Україна». У Львові ж позапланових перевірок проводити поки що не будуть. Про це в коментарі повідомив начальник сектору зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Львівській області підполковник служби цивільного захисту Віталій Туровцев.

«До початку 2018-го чотири роки такі об’єкти майже не перевірялися через мораторій. На цей рік складено план перевірок усіх об’єктів масового перебування людей – не тільки торгово-розважальних центрів, а й будинків культури, великих магазинів, кінотеатрів тощо. Вказівок про позапланові перевірки поки що не було, проте ситуація, звичайно, може змінитися», – говорить він.

За його словами, організувати термінову перевірку всіх закладів не вийде, оскільки, по-перше, їх є значна кількість в області, а по-друге, перевірка одного об’єкта триває 2-3 дні: «Крім того, ми маємо попередити об’єкт про проведення перевірки за 10 днів», – пояснює Віталій Туровцев.

Експерти ж, у свою чергу, радять дотримуватися низки правил:

  • не панікувати;
  • подзвонити в службу 101 та повідомити про пожежу;
  • прикрити за можливості рот і ніс мокрою тканиною, аби захистити себе від вдихання газу чи диму;
  • триматися стіни і намагатися бути ближче до підлоги, оскільки дим піднімається вгору, безпечніше рухатися навіть навприсядки;
  • якщо на шляху евакуації є двері, треба обережніше їх торкатися, оскільки вони можуть бути гарячі;
  • якщо поряд комусь погано, допомогти;
  • чітко виконувати інструкції системи сповіщення людей про пожежу.

За матеріалами in.lviv.ua