Як перенести пошту з «Яндекса», Mail.Ru або іншого сервісу в Gmail і зберегти стару адресу

sheridan

Президент України підписав указ, який зобов’язав місцевих провайдерів заблокувати ряд російських ресурсів, в тому числі сервіси Mail.Ru і «Яндекса». Велика кількість українських користувачів використовувала продукти цих компаній, в тому числі пошту. І якщо з більшістю інших сервісів доведеться шукати альтернативи, старими поштовими скриньками все ще можна користуватися, якщо встановити переадресацію в Gmail.

Дана инструкція дозволяє перенести всю історію листування, отримувати нові листи, які відправляються на старі адреси, а також відправляти з них листи навіть з мережі провайдерів, які заблокували доступ до сервісів (необхідний тільки доступ до Gmail). Даний процес не порушує сам по собі ніяких законів і не суперечить указу президента України.

Що необхідно для перенаправлення листів?

Для початку необхідно зареєструватися в Gmail, якщо у вас ще немає поштової скриньки в цьому сервісі. Якщо ви використовуєте Android-смартфон, магазин додатків Google Play зокрема, то у вас вже є пошта. Всім, хто не має ящик або просто хоче отримати нову адресу, необхідно пройти процес реєстрації на офіційному сайті.

Також варто упевнитися в наявності доступу до сервісу, звідки будуть переправлятися листи: або знайти провайдера, у якого ще не заблоковані сервіси, або відвідати країну, де не впроваджене блокування, або скористатися рекомендаціями щодо обходу блокування від «ВКонтакте».

Як налаштувати Gmail для роботи з іншими ящиками?

Переходимо в веб-клієнт Gmail (може знадобитися додатково увійти в свій обліковий запис), у вікні з переліком листів знаходимо вгорі праворуч шестірню, натискаємо на неї, в випадаючому меню переходимо в «Налаштування». У новому вікні зверху вибираємо вкладку «Акаунти й імпорт», в нововідкритому наборі налаштувань знаходимо блок «Відправляти листи як» і натискаємо «Додати іншу адресу електронної пошти»:

Відкриється нове вікно, в якому необхідно ввести адресу тієї поштової скриньки, що планується підключити до Gmail. Далі йде налаштування SMTP-сервера, де нічого міняти не потрібно, оскільки Google автоматично підтягує необхідні дані для практично всіх поштових служб (зовсім екзотичні може і не знати, в такому випадку доведеться погуглити необхідні параметри). Якщо адреса та пароль підійшли, на зазначену скриньку прийде лист із кодом і посиланням для активації.

Як відправляти листи від імені старої адреси?

У вікні веб-клієнта Gmail при натисканні на клавішу «Написати» (угорі ліворуч) відкриється вікно для написання повідомлення, під полем «Кому», куди вводиться адреса одержувача, доступний пункт «Від», у якого є список, що випадає. Тут можна вказати, з якого ящика слід відправити лист:

Одержувач бачитиме повідомлення від користувача зі старою адресою, тобто повідомляти всьому списку контактів про зміну пошти немає потреби, для них процес листування з вами не змінюється в принципі. Для зручності слід в налаштуваннях «Акаунта і імпорту» з попереднього пункту поставити галочку «Відповідати з адреси, на яку надійшов лист».

Як імпортувати пошту та контакти зі старого ящика?

Знову переходимо в налаштування (шестерня вгорі праворуч — «Налаштування» — «Акаунти і імпорт»), там шукаємо блок «Імпорт пошти та контактів», тиснемо «Імпортувати пошту та контакти». У новому вікні вказуємо бажану поштову адреcу, вводимо пароль.

Gmail проаналізує доступні дані, а потім запропонує виконати імпорт адрес (контактів), всіх листів, доступних в ящику і надасть можливість включити пересилку всіх вхідних на найближчі 30 днів. Останній пункт можна відключити, якщо ви плануєте постійно отримувати вхідні звідти; тоді переходите до наступного пункту.

Як отримувати нові листи, які будуть приходити на старий ящик?

У вже знайомій вкладці «Акаунти і імпорт» шукаємо пункт «Отримувати пошту з інших акаунтів», клікаєм по ньому. У новому вікні вводимо адресу поштової скриньки і вибираємо метод імпорту листів: Gmailify або POP3. Завжди вибирайте перший, це дає додаткові функції, в тому числі спам-фільтри Gmail, автоматичну організацію по папках і покращений пошук. Якщо виявиться, що старий сервіс не піддається «джімейлізації», тоді вже погоджуйтеся на POP3.

Готово! Залишилося повторити необхідні дії для всіх скиньок, якщо ви раніше використовували кілька, а тепер хочете зібрати всю пошту в одному і тому ж сервісі.

Джерело: www.kibernewss.blogspot.com