Як уникнути пожежі: розмова з експертом

У розпал літа дедалі більше львів’ян обирають відпочинок на природі. Паркові масиви або ліси – найкращі місця для пікніків. Проте, невміння правильно поводитись з вогнем – це перша причина можливого виникнення пожежі. Про основні заходи безпеки відпочинку в лісі розповів начальник прес-служби головного управління ДСНС України у Львівській області – Віталій Туровцев.

Віталію, якою є статистика виникнення пожеж у львівській області на цей рік?

Цьогоріч у Львівській області, на щастя, лісових пожеж не було. Проте, відбулася велика кількість ( близько 500) випадків пожеж сухої трави. Це створює загрозу і для лісових масивів.
20622838_488099604858762_1268195389_o

Що є першопричиною виникнення пожежі?

Більшість людей помилково вважають, що спека – основний фактор виникнення пожежі влітку, але це не так. Як не прикро, більшість із них трапляється через людську недбалість та невміння правильно поводитись з вогнем. У літній період особливо популярними є лісові пікніки, тому навіть такі дрібниці як недогашене багаття чи куріння в лісі можуть спричинити масштабне загорання. Пожежа може статися також під час грози, якщо блискавка влучає в дерево і спричиняє його займання, проте це доволі рідкісне явище.

У якому місці найбезпечніше розпалювати багаття?

Для цього на території лісу чи парку існують спеціально відведені зони із мангалом чи предметом, який його замінює. Якщо ж ви хочете розпалити вогонь у дикому лісі і це дозволено, підготуйтеся до цього заздалегідь. Спочатку, розчистіть обрану ділянку від хвої, сухого листя. Зробіть в землі заглиблення та обкладіть його камінням. Тільки тоді можна розпалювати вогонь і готувати на ньому їжу. Опісля вогнище залийте водою та присипте землею.

20561999_488099618192094_988186442_n

Як діяти, якщо пожежа все ж таки відбулась?

Головне, не панікувати. Використовуйте для гасіння полум’я підручні засоби: воду, сік чи навіть пиво. Можна використати шмат тканини, покривало, підстилку і накрити нею полум’я . Якщо цих речей немає- спробуйте з гілок зробити імпровізований віник і ним пригасити вогонь. Ці прості заходи допоможуть зупинити невелике загоряння, проте якщо пожежа набула великих масштабів та швидко розповсюджується, слід негайно телефонувати за номером 101.

Які заходи безпеки та профілактики виникнення пожеж ви практикуєте у Львові?

Ми здійснюємо окремі заняття з дітьми під час навчального року. На початку літніх канікул проводимо виїздні заняття в дошкільних таборах на території Львівської області. Розповідаємо дітям про те, як діяти у випадку пожежі в побутових умовах чи на природі. У літній період організовуємо виїздні рейди в лісові масиви (Брюховецький, Винниківський) та паркові зони – місця, в яких відпочиває найбільша кількість людей. Проводимо з ними профілактичні бесіди і слідкуємо за безпекою.

Розмовляла Вікторія Чуревич