тел: (032) 297-55-51 | (032) 297-55-52

Як вберегтися від укусів комарів: поради фахівців

2-komahi-zasobi

Весна цьогоріч видалась холодною та затяжною, і такі кліматичні умови є сприятливими для підвищеного виплоду комарів, – інформують у Львівському міському відділі ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України». Відтак, подають поради, як вберегтися від укусів комарів.

«Щоб комарі не докучали, в оселі можна скористатись звичайним електрофумігатором. Але  можна використовувати й природні способи їх відлякування: на вікнах, квартирках повісити москітні сітки чи марлю. Оминатиме комар і ту кімнату, де ростуть на підвіконні герань чи звичайні томати. А під будинком можна посадити календулу, матіолу, нагідки.

У ролі репелентів, тобто засобів, які відлякують комах, можна використовувати насичені олійки – кедрову, анісову, ялівцеву. На природі проти комарів дієві відлякуючі креми, гелі, спреї. Ефективним засобом боротьби проти комарів є дим – він їх відлякує. Достеменно відомо, що комарі не переносять запаху одеколону «Гвоздика». Тож про цей дієвий і недорогий засіб забувати не слід.

Також варто пам’ятати, що комарі найбільше кусають у безвітряну погоду та перед заходом сонця. А днювати вони люблять у високій рослинності поблизу водойм. Коли комар таки вкусив, щоб зняти свербіж та біль, можна скористатися спеціальними кремами. Також можна місце укусу  змочити розчином питної соди, прикласти листок подорожника. Якщо впродовж одного-двох  днів реакція на укус ще тримається, потрібно обов’язково звернутись до лікаря», – повідомили у Львівському міському відділі ДУ «Львівський обласний лабораторний  центр МОЗ України».

Марія Демчина