Якщо вас вкусила змія

гадюка

З початку літа в області від укусів змій постраждало 30 людей, з них 5 дітей. Більшість нещасних випадків трапилися на природі, під час збору ягід і грибів. Задля Вашої безпеки нагадуємо правила поведінки у лісистій місцевості та першої домедичної допомоги при укусах отруйних змій.

Під час відпочинку на природі будьте уважними, ретельно огляньте місце, де будете розпинати намет чи влаштовувати пікнік. Зазвичай змії добре вловлюють коливання землі та втікають від людей, але в спекотну погоду їхні відчуття притуплюються, плазуни стають лінивими і малорухливими, на них можна наступити. У лісі варто ходити стежками, де легко можна помітити змію. Якщо ж стежок немає, потрібно палицею розсувати зарості та обстежувати ущелини, щоб не потурбувати плазуна.

Подбайте про надійне взуття та одяг, які захистять вас при укусі. Якщо нещасного випадку все-таки не вдалося уникнути, необхідно якнайшвидше відсмоктати отруту, постійно випльовуючи її, обробити рану перекисом водню та перев’язати і терміново доставити потерпілого в медичний заклад для введення антитоксичної сироватки. Важливо мінімізувати фізичні зусилля потерпілого від укусу. Не можна накладати джгут на кінцівку чи обпалювати рану.