Завантажити копію Ваших даних з Facebook: межа Вашої приватності

resize_IcJyqr3wxlQnY1ZgLoEFANjV6im2hCdf_980x590Соціальна мережа Facebook уже давно перестала бути звичайною платформою для спілкування з друзями і рідними. Сьогодні – це потужне інформаційне джерело, як реальних, так і фейкових новин. А після недавнього скандалу з приводу найбільшого витоку даних стало відомо, що це ще й вагомий інструмент політичного впливу.

Нагадаємо, що приватна британська компанія Cambridge Analytica, члени якої мають безпосереднє відношення до теперішнього президента США, у 2014 році через посередника зібрала особисті дані понад 50 млн користувачів Facebook. А все для того, щоб за допомогою спеціальної програми розробити психологічні портрети виборців, потім – підібрати для них доречну політичну рекламу. І це – на замовлення політтехнологів Дональда Трампа.

facebook

Тепер же Facebook пропонує створити копію Ваших даних. Так, отримати доступ до файлу можна зайшовши у «Налаштування» і далі натиснувши «Завантажити копію ваших даних з Facebook». Ніхто не може гарантувати, що всі Ваші відео-, аудіо- та фотоматеріали, а також особисті дані, історії переписок у Messenger і т.д. є доступними лише Вам.

Тобто ця соціальна мережа може збирати дані про всю діяльність в Інтернеті. Занепокоєння щодо відстеження та обробки конфіденційної інформації вже притягнули компанію Facebook до юридичної відповідальності.

Це й не дивно, адже згідно з Законом України «Про захист персональних даних» врегульовується питання обробки персональної інформації. Зокрема, збирання, накопичення, зберігання, поновлення, використання і поширення (розповсюдження, реалізація, передача), знищення персональних даних та інше. Обробка таких даних здійснюється за погодженням суб’єкта персональних даних. У випадку, якщо обробка здійснюється без погодження такого суб’єкта, то це може нести за собою відповідальність.

Окрім того, що Фейсбук останнім часом і так не викликає довіри, як надійна соціальна мережа з якісним контентом, то з дня в день ситуація стає дедалі гіршою. А що Ви думаєте з цього приводу?  

Ольга Коваль