«Жовті добродії» допомагають школярам переходити через дорогу

У Львові вперше в Україні стартувала акція «Жовтий добродій». Активісти в жовтих плащах з «льодяником» у руках переводять через найбільш небезпечні ділянки дороги дітей, які прямують до школи чи зі школи.

Акцію ініціювала кампанія «Безпечне місто» «Об’єднання «Самопоміч» щоб вберегти дітей від небезпеки на дорозі. «Ми підходимо до батьківських комітетів, директорів шкіл і просимо їх про допомогу, розповідає Олександра Паняк, керівник кампанії «Безпечне місто» «Об’єднання «Самопоміч». Адже є школи, біля яких дуже динамічний дорожній рух, де немає пішохідних переходів або нерегульовані пішохідні доріжки, і є дуже високий ризик ДТП за участю дітей».

У Львові є майже тридцять шкіл, які розташовані поблизу доріг з високим трафіком. Біля трьох уже чергують «жовті добродії» дорослі активісти, львів’яни. Вони приходять до школи задовго до початку уроків. Їхня місія – зупинити потік машин і допомогти дітям безпечно перейти дорогу.

«Нам дуже потрібна тут допомога, бо в нас дуже складний рух, розповідає Мар’яна, активістка. Світлофору немає, деякі водії їдуть і не дивляться, що ідуть діти».

льодяник

Одні з перших зреалізували ідею активісти 69-ої школи (вул. Запорізька, 20), і таке нововведення до вподоби і батькам, і дітям. Раніше школярі неодноразово лякалися недобросовісних водіїв, багатьох учнів початкових класів до школи водили рідні. «Це, напевно, найліпше, що було придумане», – ділиться враженнями від «Жовтого добродія» школярка Роксолана.

Акція вже стартувала також біля шкіл №48 (вул. Рубчака, 8) і №31 (вул. Княгині Ольги, 104). На черзі небезпечні ділянки поблизу шкіл № 17 (вул. вулиця Мельника 1/3), № 3 (вул. Генерала Чупринки), НВК ім. В. Симоненка (вул. В. Симоненка, 6).

«Це тільки початок, – зазначає Олег Береза, директор ЛКП «Львівавтодор», кандидат у депутати до ЛМР по 33 округу. – Найближчим часом ми плануємо ще близько 15-ти шкіл забезпечити такими добродіями. Думаю, це буде хороше починання не тільки для Львова, а й для інших міст».

«Об’єднання «Самопоміч» закликає усіх батьків і просто небайдужих людей долучатися до акції «Жовтий добродій» і подбати про безпеку дітей на дорогах міста. Охочі вийти на чергування можуть зголоситись за номером телефону 067-208-09-88.