Зробимо Львів безпечним!

ппппСьогодні, коли Україна фактично перебуває в стані війни, питання безпеки є особливо актуальним. Згідно з Конституцією України, кожна людина має невід’ємне право на життя, а держава повинна це право захищати. Один з векторів діяльності львівського осередку «Об’єднання «Самопоміч» – кампанія «Безпечне місто». Вона покликана зробити Львів містом, у якому кожен почуватиметься захищеним.

«Діяльність кампанії «Безпечне місто» розвивається у декількох напрямках, – розповідає Юрій Діль, координатор Центру Безпеки Міста. – Перший з них – це особиста безпека кожного. Ми проводимо заняття із самозахисту, першої домедичної допомоги, навчаємо правильно реагувати і діяти у випадку загрози початку бойових дій. Також ми координуємо волонтерів, які патрулюють вулиці міста вночі та стежать за порядком. Це автомобільні, велосипедні та піші патрулі, які співпрацюють з міліцією. Приєднатися до них може кожен львів’янин».

Інший напрямок – «Безпека на дорозі». «Наша мета – зробити місто безпечним для всіх учасників дорожнього руху. Водіям волонтери пояснюють їхні права під час спілкування з представниками ДАІ, під час акцій та флешмобів просять зменшувати швидкість на дорогах. Ми намагаємося також створити сприятливі умови на дорогах міста для пішоходів та велосипедистів, серед яких багато дітей», – пояснює керівник кампанії «Безпечне місто» Олександра Паняк.

Від вересня 2013 року волонтери кампанії «Безпечне місто»  провели понад 450 тренінгів з безпеки дорожнього руху для першокласників. Такі заняття, а також тренінги з пожежної безпеки проходять тепер у літніх шкільних таборах Львова. Дітям вкотре нагадують, як правильно переходити дорогу, розрізняти дорожні знаки, безпечно  поводитися з вогнем,  реагувати на небезпечну ситуацію тощо. Навчання проводяться спільно з ДСНС України у Львівській області.

«Такі інтерактивні тренінги доцільно проводити в рамках літнього табору, – ділиться враженнями Світлана Максимич, вчителька англійської мови НВК «Галицька». – Адже влітку діти більше налаштовані на ігри, аніж на навчання. Ці тренінги вдало поєднують вивчення правил безпеки з рухливими іграми. Я вважаю, що такі уроки потрібно проводити регулярно, адже діти схильні забувати. Потрібно нагадувати їм правила дорожнього руху, пожежної безпеки і, головне, подавати хороший приклад».

Для дітей від 14 років волонтери «Об’єднання «Самопоміч» проводять навчання велосипедної безпеки. На старшокласників розраховані також тренінги з кібер-безпеки, на яких навчають правил поведінки у віртуальному просторі.

Безпека міста може проявлятися в багатьох аспектах, але вона завжди так чи інакше стосується кожного. Якщо ви хочете приєднатися до кампанії «Безпечне місто», телефонуйте на гарячу лінію «Об’єднання «Самопоміч» за номером (032) 297-1000. Приклад Львова переймають інші міста, зокрема, акції з обмеження швидкості «40 км/год» відбулися вже в  Житомирі, Вінниці, Чернігові та Києві.

Галина Копровська